کامپیوتر امیرکبیر

عرضه کارت گرافیک جدید AMD Radeon RX 590 به همراه سه بازی رایگان

معرفی کارت گرافیک جدید AMD

معماری گرافیک پولاریس 2 سال پیش توسط AMD معرفی شد و این شرکت تاکنون در محصولات بسیاری از آن بهره برده است. حالا کارت گرافیک جدید AMD  رونمایی شده که با استفاده از همان معماری، به رقابت با انویدیا GTX 1060 خواهد پراخت.

محصول جدید تحت عنوان «Radeon RX 590» با قیمت 279 دلار، فاصله میان کارت گرافیک های اقتصادی و پرچمدارانی همچون Radeon RX Vega را پر کرده و برای کاربرانی با این بودجه، که طبق آمارهای AMD یک سوم کل گیمرها را شامل می شوند، انتخاب مناسبی به شمار می رود.

AMD Radeon RX 590 رقیبی جدید برای Nvidia GTX 1060

RX 590 با معماری 12 نانومتری و 8 گیگابایت حافظه GDDR5 (مانند مدل RX 580) به میدان آمده است. اما فرکانس پایه در آن از 1257 مگاهرتز به 1469 مگاهرتز ارتقا یافته و در حالت Boost نیز توانایی دستیابی به فرکانس 1545 مگاهرتز را دارد (در مقابل 1340 مگاهرتز نسخه قبلی).
کارت گرافیک جدید AMD از معماری 12 نانومتری و 8 گیگابایت حافظه GDDR5 بهره می برد.

البته با وجود بهبود عملکرد، AMD همچنان رزولوشن 1080p را هدف قرار داده و می گوید در حال حاضر، گیمرها بیشتر به دنبال خروجی پویا و زنده هستند. این شرکت در رویداد معرفی محصول از بازی های Shadow of the Tomb Raider و Monster Hunter World نیز یاد کرده که هر دو، از جمله بازی های قوی (از منظر گرافیک) به شمار می روند.

AMD اظهار داشته که کارت گرافیک انویدیا GTX 1060 6GB بازی Shadow of the Tomb Raider را با FPS (نرخ بازنشانی فریم)میانگین 59 نمایش می دهد که این رقم برای Radeon RX 590 برابر 69 فریم در ثانیه است. همچنین محصول AMD در اجرای بازی Monster Hunter World نیز به نسبت رقیب، در هر ثانیه 13 فریم بیشتر بارگذاری می کند.

علاوه بر توانایی بالاتر، کارت گرافیک جدید AMD در زمینه سازگاری با مانیتورها نیز از رقیب خود پیش بوده و فناوری «FreeSync» شرکت سازنده (برای همگام سازی نرخ بازسازی تصویر بین نمایشگر و کارت گرافیک) در بیش از 500 مانیتور مختلف بازار به کار گرفته شده است (این آمار برای فناوری G-Sync انویدیا به مراتب کمتر خواهد بود).

3 بازی رایگان به همراه کارت گرافیک جدیدی AMD

اما تیر خلاص AMD به رقیب در عرضه باندل بازی هاییست که با خرید Radeon RX 590، نصیب گیمرها می شود: Devil May Cry 5 ،The Division 2 و Resident Evil 2 (با ارزش مجموعاً 180 دلار) بازی هایی هستند که با خرید کارت گرافیک جدید AMD به صورت رایگان در اختیار کاربر قرار می گیرند.

کامپیوتر امیرکبیر، ارائه دهنده خدمات کامپیوتری در محل، تعمیرات تخصصی لپ تاپ
و فروش لپ تاپ استوک در اصفهان

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا