کامپیوتر امیرکبیر

رونمایی اینتل از معماری پردازنده Sunny Cove

پردازنده های سانی کو اینتل

اینتل در نظر دارد با نسل یازدهم کارت گرافیک مجتمع خود قدرت محاسباتی گرافیکی بیش از یک ترافلاپ را به کامپیوترها بیاورد. همچنین معماری پردازنده های سانی کو (Sunny Cove) معرفی شده است.

بر اساس اطلاعات منتشر شده از طرف اینتل در روز قبل، این کارت گرافیک ها می توانند امکان تجربه بازی های کامپیوتری بدون نیاز به کارت های اختصاصی را فراهم کنند. برای مقایسه باید اشاره کرد که ایکس باکس وان ایکس به پردازشگر گرافیکی با قدرت 6 ترافلاپ مجهز شده است و پلی استیشن 4 هم در این زمینه 4.2 ترافلاپس قدرت دارد. پردازشگر گرافیکی HD4800 از AMD که اولین بار رکورد یک ترافلاپ را شکست در حدود یک دهه قبل عرضه شده بود.

اینتل مدعی است که نسل یازدهم کارت گرافیک هایش (پردازنده های سانی کو) در زمینه اپلیکیشن های محبوب تشخیص تصویر تا دو برابر سریعتر از نسل 9 خواهد بود و در عین حال بیش از دو برابر واحدهای اجرایی (64 در مقایسه با 24) خواهد داشت.

این شرکت در نظر دارد کارت گرافیک نسل یازدهم را با پردازنده های 10 نانومتری در سال آینده میلادی همراه کند. علاوه بر این گفته شده که چیپ های مبتنی بر فناوری سه بعدی فوویروس در 2019 از راه می رسند.

البته باید اشاره کرد که تصمیم اینتل مبنی بر ارائه پردازنده های سانی کو موجب نخواهد شد که این شرکت از عرضه کارت گرافیک مستقل در آینده منصرف شود. گفته شده که کارت گرافیک مستقل اینتل در سال 2020 از راه خواهد رسید.

اینتل همچنین از نسل بعدی معماری چیپ های خود به نام سانی کو (Sunny Cove) خبر داده است. اولین پردازنده مبتنی بر این فناوری قرار است از سری زئون برای سرورها و سری Core برای کامپیوترهای دسکتاپ باشد. گفته شده که این پردازنده ها در سال آتی میلادی از راه خواهند رسید. همان طور که انتظار می رود این چیپ ها در مقایسه با نسل فعلی سرعت بالاتر در کنار مصرف انرژی بهینه تر را ارائه خواهند داد.

بر اساس اعلام شرکت اینتل در معماری جدید پردازنده های سانی کو بر کاهش تأخیر با استفاده از الگوریتم های جدید تمرکز شده تا ظرفیت پذیرش داده ها با استفاده از بافر و کشِ بیشتر افزایش پیدا کند. همچنین انتظار می رود کارایی این پردازنده ها در زمینه های مرتبط با ارزهای مجازی و فشرده سازی بهبود یابد. پیش بینی ها حاکی از ارائه اطلاعات بیشتری از سوی اینتل در رویداد کامپیوتکس در ماه مه سال 2019 (خرداد 1398) می باشد.

منبع: engadget و دیجیاتو

کامپیوتر امیرکبیر، ارائه دهنده خدمات کامپیوتری در محل، تعمیرات تخصصی لپ تاپ
و فروش لپ تاپ استوک در اصفهان

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا